“Şarkılarımı ilk kez
salıncakta söylemeye başladım,
en özgür, en kendi başıma,
en güvende olduğum anlar salıncakta sallandığım o anlardı. Bütün her şeyi unuturdum, rüzgar ben ve salıncak kalırdık. Kimsecikler olmazdı bizden başka.
Rüzgarın sesiyle, sesim sımsıkı sarılır
kocaman bir orkestra olurdu sanki.
Usanmadan şarkı söylerdim salıncakta.
Orası benim sahnemdi.
Hala şarkı söylerken salıncağımı düşlerim. Çocukluğumdaki tahta,
zincirleri gıcırdayan yeşil salıncağımı
özlerim.”
Albüm: Ay Karanlık  2010

 Albüm: AY KARANLIK 2010

 Ay Karanlık
 Neredesin
 Boşver be Doktor
 Bir Elmanın Yarısı
 Başına Döndüğüm
 Uzun Kavak
 Bitti Mahpus Bitti
 Çift Jandarma
 Seyyah Olup
 Ordunun Dereleri
 Aman Aman Bağdatlı


     Halk müziğini dünya müziği kategorisine taşıyan çağdaş yorumculardan Şükriye Tutkun, bu kez de geçmişte çok sevilip, alkışlarla, çeşitli ödüllerle onurlandırılmış muhteşem eserleri günümüze taşımaya devam ediyor. Kendisinden müzikal anlamda çok şeyler öğrendiğini her fırsatta ifade etiiği Ali Osman Erbaşı'nın müzik yönetmenliğiyle gerçekleştirdiği çalışmada on güzel eser yer alıyor.

     Zamanında Muzaffer Akgün, Cem Karaca, Selda Bağcan, Zeki Müren, Ajda Pekkan, Hülya Süer, Ümit Tokcan, Müslüm Gürses gibi bir çok sanatçının seslendirdiği Kırklareli, Urfa, Erzincan, Hatay, Adıyaman, Artvin, Ordu, Kars, Orta Anadolu yörelerine ait eserler, geçmişteki samimiyetini kaybetmeden Şükriye Tutkun'un yumuşak sesiyle, o zamanları hiç bilmeseniz de yaşayacağınız yakınlıkta günümüze sunuyor.

     İlk kez Şükriye Tutkun'un seslendirdiği Boşver Be Doktor isimli türkünün yanı sıra, Bitti Mahpus Bitti, Ay Karanlık, Neredesin gibi eserler, Gücüm Yetene Kadar'ı nasıl sahiplendiyseniz, sarıldıysanız, sahipleneceğiniz bir arkadaş olacak size. Yanıbaşınızdan hiç ayırmak istemeyeceğiniz sadık bir arkadaş...


Konuk Defteri »
 
1997 - Sevin Gayri 1998 - Çigrem Der ki 2002 - Kumru 2005 - Gücüm Yetene Kadar 2007 - Salincak 2010 - AyKaranlik
TurkHoster.com
Konuk Defteri Dinle ve İzle Anasayfa İletişim